Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 14.08.2020, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.228.2020.1.PC, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.228.2020.1.PC
W zakresie nieposiadania stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem usług doradczych i księgowych.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 8 czerwca 2020 r. (data wpływu 15 czerwca 2020 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie nieposiadania stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem usług doradczych i księgowych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 15 czerwca 2020 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczący podatku od towarów i usług w zakresie nieposiadania stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem usług doradczych i księgowych.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Spółka (dalej jako Spółka, wnioskodawca) z siedzibą w Niemczech gdzie jest czynnym podatnikiem VAT zamierza rozpocząć dostawę swoich towarów do Polski do odbiorców końcowych w ramach transakcji typy business to business (B 2 B).
Działalność Wnioskodawcy w kraju siedziby gospodarczej tj. w Niemczech polega na dystrybucji, sprzedaży sprzętu wędkarskiego (wędek, kołowrotków, haczyków, żyłek i innych akcesoriów wędkarskich) w relacji B 2 B oraz B 2 C na terenie Niemiec.
Wnioskodawca posiada na terenie Niemiec swoje biuro, siedzibę, nie posiada magazynów. W Niemczech nie odbywa się produkcja towarów.
Towary (sprzęt wędkarski) sprzedawane na rzecz odbiorców końcowych są przemieszczane przez Wnioskodawcę z terytorium Holandii bezpośrednio na terytorium Polski. Wnioskodawca dokonuje nabycia towarów od podmiotu z siedzibą w Holandii a następnie dokonuje ich dalszej dostawy na rzecz odbiorców końcowych w Polsce. W Polsce odbiorcy końcowi będą rozpoznawać wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right