Interpretacja indywidualna z dnia 25.06.2020, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.149.2020.1.MMU, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.149.2020.1.MMU
Czy połączenie przez przejęcie Spółki Przejmowanej będzie skutkować powstaniem po stronie Wnioskodawcy przychodu podatkowego?
Na podstawie art. 13 § 2a i art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2019 r., poz. 900 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 30 marca 2020 r. (data wpływu 31 marca 2020 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy połączenie przez przejęcie Spółki Przejmowanej będzie skutkować powstaniem po stronie Wnioskodawcy przychodu podatkowego jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 31 marca 2020 r. wpłynął tutejszego Organu wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych. w zakresie ustalenia, czy połączenie przez przejęcie Spółki Przejmowanej będzie skutkować powstaniem po stronie Wnioskodawcy przychodu podatkowego.
We wniosku przedstawiono następujący zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca (dalej również: Spółka Przejmująca" lub Spółka") jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, mającą siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, i podlegającą w Polsce obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów (przychodów) w rozumieniu art. 3 ust. 1 Ustawy CIT - nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu.
Właścicielem 100% udziałów Wnioskodawcy (Spółki Przejmującej) jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Spółka Przejmowana) mająca siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, która podlega w Polsce obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów (przychodów) w rozumieniu art. 3 ust. 1 Ustawy CIT - nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Z perspektywy struktury własnościowej, Spółka Przejmowana pełni zatem rolę tzw. spółki matki wobec Wnioskodawcy (Spółki Przejmującej) pełniącej rolę tzw. spółki córki. Podstawowym przedmiotem działalności Spółki jest wytwarzanie oraz sprzedaż energii elektrycznej pochodzące z odnawialnych źródeł energii, tj. z przekształcania substratów pochodzenia rolniczego oraz przetwórstwa żywności.