Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 25.05.2020, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.237.2020.1.TR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.237.2020.1.TR

Fakt czasowego wynajmowania przez Wnioskodawczynię lokalu mieszkalnego i dopiero późniejszego zamieszkania w nim nie wykluczy możliwości skorzystania ze zwolnienia uregulowanego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy podatkowej, w przypadku gdy mieszkanie nabyte zostanie w celu realizacji własnych celów mieszkaniowych Wnioskodawczyni.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni przedstawione we wniosku z dnia 27 lutego 2020 r. (data wpływu 27 lutego 2020 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 lutego 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zwolnienia przedmiotowego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

W 2018 roku Wnioskodawczym nabyła prawo użytkowania wieczystego nieruchomości wraz z własnością posadowionych na nim budynków.

W styczniu 2020 roku Wnioskodawczyni sprzedała to prawo użytkowania wieczystego nieruchomości wraz z własnością posadowionych na nim budynków. Wnioskodawczyni jest ponadto współwłaścicielką na prawach wspólności ustawowej małżeńskiej nieruchomości domu jednorodzinnego w którym z małżonkiem aktualnie zamieszkuje.

Wnioskodawczyni (emerytka) z uwagi na swój wiek 68 lat planuje część przychodu pochodzącego ze sprzedaży prawa użytkowania wieczystego nieruchomości wraz z własnością posadowionych na nim budynków w ciągu 3 lat przeznaczyć na zakup mieszkania w obrębie tego samego powiatu w którym za kilka lat chciałaby zamieszkać wraz z małżonkiem. Planowany zakup mieszkania związany jest z łatwiejszym utrzymaniem mieszkania niż domu oraz ograniczeniami fizycznymi, które za jakiś czas uniemożliwią dbałość o stan techniczny domu. Do czasu docelowego zamieszkania w mieszkaniu, Wnioskodawczyni planuje wynająć to zakupione mieszkanie, aby pokryć koszty związane z jego utrzymaniem.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00