Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 27.05.2020, sygn. 0112-KDIL3.4012.251.2020.1.EN, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3.4012.251.2020.1.EN

Wnioskodawca nie ma możliwości odzyskania podatku VAT od wydatków poniesionych na realizację projektu.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 2 kwietnia 2020 r. (data wpływu 6 kwietnia 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości odzyskania podatku VAT od wydatków poniesionych na modernizację obiektów oraz wyposażenia jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 kwietnia 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w ww. zakresie.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca Klasztor jest osobą kościelną, niezarejestrowaną jako czynny podatnik podatku od towarów i usług. Wnioskodawca nie będąc podatnikiem VAT nie składa do właściwego urzędu skarbowego deklaracji VAT-7.

Partner projektu: STOWARZYSZENIE

Wnioskodawca realizuje projekt o nazwie , który jednocześnie jest realizatorem projektu.

ZAKRES RZECZOWY PROJEKTU

Projekt realizowany w Partnerstwie.

Przedmiotem projektu jest rewitalizacja 4 obiektów (w tym zabytkowych) wraz z zagospodarowaniem terenu, składających się na teren Klasztoru Kościół powstał pod koniec XIX w. i stanowi jeden z cenniejszych obiektów zabytkowych.

W ramach projektu przewiduje się wykonanie robót budowlanych oraz zakup wyposażenia.

W zakres robót budowlanych wchodzi:

  1. Rewitalizacja zabytkowego obiektu wzmocnienie konstrukcji ścian, konserwacja wątku ceglanego, konserwacja tynków, konserwacja elementów metalowych (w zakresie wieży kościoła).
  2. Adaptacja obiektu dawnej organistówki na świetlicę środowiskową: roboty ciesielskie i stolarskie, dekarskie, murarskie, stolarka okienna i drzwiowa, termomodernizacja, instalacje sanitarne, zabezpieczenie przed wilgocią. Powierzchnia zabudowy ().
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00