Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 15.05.2020, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.255.2020.1.MK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.255.2020.1.MK

nieuznanie zbywanych składników materialnych i niematerialnych związanych z działalnością gospodarczą Wnioskodawcy za transakcję zbycia przedsiębiorstwa wyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 23 marca 2020 r. (data wpływu 27 marca 2020 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania zbywanych składników materialnych i niematerialnych związanych z działalnością gospodarczą Wnioskodawcy za transakcję zbycia przedsiębiorstwa wyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 marca 2020 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania zbywanych składników materialnych i niematerialnych związanych z działalnością gospodarczą Wnioskodawcy za transakcję zbycia przedsiębiorstwa wyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka X z siedzibą w ... (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) prowadzi działalność gospodarczą polegającą na inwestowaniu w nieruchomości oraz dzierżawie komercyjnej na rzecz podmiotu powiązanego - spółki Y oraz zarządzaniu posiadanymi nieruchomościami.

Wnioskodawca planuje dokonanie restrukturyzacji prowadzonej działalności, której jeden z wariantów będzie polegać na przeniesieniu całej opisanej wyżej działalności, t.j. działalności związanej z inwestowaniem w nieruchomości, dzierżawą komercyjną na rzecz podmiotu powiązanego oraz zarządzaniu posiadanymi nieruchomościami, do powiązanej spółki Y, przy czym od razu po przeniesieniu całej dotychczasowej działalności Wnioskodawca podejmie nową inną działalność polegającą na świadczeniu usług doradczych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00