Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 18.05.2020, sygn. 0111-KDIB2-1.4011.47.2020.1.AT, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4011.47.2020.1.AT

w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box)

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2019 r., poz. 900 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z 12 lutego 2020 r. (data wpływu 18 lutego 2020 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box) jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 lutego 2020 r. do tutejszego organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, w ramach której świadczy usługi dla Spółki z Wielkiej Brytanii (dalej zwaną Spółką), polegające na tworzeniu nowego, a także rozwijaniu istniejącego już oprogramowania komputerowego, służącego do analiz, edycji i wizualizacji danych przestrzennych. Jest to oprogramowanie z zakresu systemów informacji przestrzennej - tzw. GIS (Geographic Information System). Programy te Wnioskodawca tworzy i rozwija z wykorzystaniem różnych języków programowania (np. Python) oraz otwarto-źródłowych bibliotek typu Open Source. Aplikacje te mają charakter unikalny, zaś opracowywane i wdrażane algorytmy oraz narzędzia wykraczają poza standardowy zestaw funkcjonalności dostępnych w programach typu GIS. Są to między innym aplikacje służące do budowania i obsługi modeli hydraulicznych, projektowania infrastruktury sieci światłowodowych, ewidencjonowania i analizy dostępnych zasobów leśnych itp. kod źródłowy przekazuję klientowi za pośrednictwem rozproszonego system kontroli wersji Git. Wysokość należnego wynagrodzenia szacowana jest na podstawie ewidencji czasu pracy, prowadzonej osobno dla każdej rozwijanej przez Wnioskodawcę w danym miesiącu rozliczeniowym aplikacji. W związku z tym możliwe jest jednoznaczne wyodrębnienie przychodów pochodzących z prac nad każdą z nich. Całość osiąganego dochodu podlega opodatkowaniu w Polsce.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00