Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 16.04.2020, sygn. 0115-KDIT3.4011.59.2020.1.AWO, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.59.2020.1.AWO

W jakiej wysokości poniesione przez Wnioskodawcę koszty używania samochodu osobowego będą stanowić podatkowe koszty uzyskania przychodu?

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 14 stycznia 2020 r. (data wpływu 22 stycznia 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 22 stycznia 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

We wniosku tym przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą korzystając ze zwolnienia przewidzianego dla drobnych przedsiębiorców na podstawie art. 113 ustawy o podatku od towarów i usług (dalej jako: ustawa o VAT) i posiada status podatnika VAT zwolnionego. Dla zastosowania zwolnienia z VAT spełnione zostały wszelkie warunki podmiotowe i przedmiotowe. Dochody z działalności gospodarczej Wnioskodawcy opodatkowane są podatkiem liniowym. Dla celów podatkowych prowadzona jest podatkowa księga przychodów i rozchodów.

Wnioskodawca jest w posiadaniu samochodu osobowego (stanowiącego przedmiot małżeńskiej współwłasności majątkowej), który planuje przeznaczyć na cele związane z działalnością gospodarczą. Samochód, ze względu na planowany czas używania w przedsiębiorstwie (przekraczający jeden rok) zostanie zaliczony do składników majątku firmowego oraz ujęty w ewidencji środków trwałych. Samochód nie posiada i nie będzie poddany dodatkowemu badaniu technicznemu (na podstawie art. 86a ust. 10 ustawy o VAT), nie będzie również prowadzona żadna ewidencja przebiegu pojazdu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00