Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 08.04.2020, sygn. 0111-KDIB1-3.4011.34.2020.1.JKU, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4011.34.2020.1.JKU

W zakresie w zakresie ustalenia możliwości rozliczenia w zeznaniu rocznym za rok 2019 dochodu uzyskanego ze sprzedaży kwalifikowanego prawa własności intelektualnej z uwzględnieniem stawki podatku dochodowego wynoszącej 5%.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 900 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 20 stycznia 2020 r. (data wpływu 4 lutego 2020 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości rozliczenia w zeznaniu rocznym za rok 2019 dochodu uzyskanego ze sprzedaży kwalifikowanego prawa własności intelektualnej z uwzględnieniem stawki podatku dochodowego wynoszącej 5% jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 lutego 2020 r. wpłynął do tut. Organu wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości rozliczenia w zeznaniu rocznym za rok 2019 dochodu uzyskanego ze sprzedaży kwalifikowanego prawa własności intelektualnej z uwzględnieniem stawki podatku dochodowego wynoszącej 5%.

We wniosku przedstawiono następujące stan faktyczny:

Wnioskodawca od 1 kwietnia 2014 r. prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w ramach której świadczy usługi związane z wytwarzaniem oprogramowania. Wnioskodawca rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Od 1 września 2016 r. Wnioskodawca świadczy usługi programistyczne na podstawie zawartej umowy ze spółką X działającą pod nazwą Y, przedsiębiorstwem zarejestrowanym w USA, która na mocy umowy połączyła się między innymi z Z, przedsiębiorstwem zarejestrowanym w USA (jednostka dominująca). W wyniku połączenia ww. przedsiębiorstw Wnioskodawca podpisał zmianę nr 1 do umowy rozwojowo-licencyjnej, na mocy której wszystkie odniesienia w umowie do X, Y zastąpili słowem Z. Zarówno w ramach umowy z 1 września 2016 r., jak również po zmianie tej umowy Wnioskodawca zajmował się i nadal zajmuje stałym rozwojem elementów frontendowych i backendowych aplikacji i usług internetowych. Na mocy ww. umowy Wnioskodawca zgodził się, że w ramach świadczonych przez niego usług na podstawie ww. umowy przenosi na Z wszystkie autorskie prawa majątkowe do wszelkich utworów, które stanowią dzieło chronione prawem autorskim zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, z późniejszymi zmianami i/lub, w zależności od przypadku, wynalazków, znaków towarowych, wzorów użytkowych, wzorów przemysłowych, topografii układów scalonych, zgodnie z ustawą Prawo własności przemysłowej z dnia 30 czerwca 2000 r., z późniejszymi zmianami. Na mocy ww. umowy przeniesienie autorskich praw majątkowych z Wnioskodawcy na Z (dalej: Spółka) odbywa się w momencie wytworzenia utworów oraz w ramach wynagrodzenia wynikającego z ww. umowy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00