Interpretacja indywidualna z dnia 25.03.2020, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.40.2020.1.AG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.40.2020.1.AG
Dokonanie korekty odpisów amortyzacyjnych związanych ze zmianą (zwiększeniem) wartości początkowej Nieruchomości poprzez skorygowanie zarówno wartości samych odpisów amortyzacyjnych, jak i wartości początkowej na bieżąco.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 24 stycznia 2020 r. (data wpływu 30 stycznia 2020 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie dokonania korekty odpisów amortyzacyjnych związanych ze zmianą (zwiększeniem) wartości początkowej Nieruchomości poprzez skorygowanie zarówno wartości samych odpisów amortyzacyjnych, jak i wartości początkowej na bieżąco jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 30 stycznia 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie dokonania korekty odpisów amortyzacyjnych związanych ze zmianą (zwiększeniem) wartości początkowej Nieruchomości poprzez skorygowanie zarówno wartości samych odpisów amortyzacyjnych, jak i wartości początkowej na bieżąco.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
A. mbH & Co. KG (dalej: Spółka lub Kupujący) z siedzibą w (), jest spółką osobową, działającą na podstawie prawa niemieckiego, utworzoną przez dwie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zorganizowane i działające zgodnie z prawem niemieckim, tj. B. mbH (dalej: Komplementariusz) oraz C. GmbH (dalej: Komandytariusz albo Wnioskodawca). Wspólnicy podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym w Niemczech od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania.
Zgodnie z umową Spółki z dnia 18 lipca 2019 r., sporządzoną w oparciu o przepisy prawa niemieckiego (dalej: Umowa), Komplementariusz jest wspólnikiem osobiście odpowiedzialnym za zobowiązania Spółki, który nie posiada udziałów w majątku Spółki i nie wnosi wkładów do Spółki. Wspólnicy uczestniczą w majątku i wyniku (zysku i stracie) Spółki proporcjonalnie do wniesionych przez siebie wkładów obowiązkowych. Na chwilę obecną jedynym wspólnikiem z obowiązkowym wkładem jest Komandytariusz, a zatem Komplementariusz nie posiada prawa do udziału w zyskach Spółki. Całkowity udział w zyskach Spółki posiada w chwili obecnej, zgodnie z Umową, jej Komandytariusz.