Interpretacja indywidualna z dnia 20.02.2020, sygn. 0114-KDIP4-1.4012.91.2019.1.MK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-1.4012.91.2019.1.MK
W zakresie skutków podatkowych wypłaty Świadczeń Gwarancyjnych przez Gwaranta na rzecz Beneficjenta.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1, art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku wspólnym z dnia 20 grudnia 2019 r. (data wpływu 31 grudnia 2019 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie skutków podatkowych wypłaty Świadczeń Gwarancyjnych przez Gwaranta na rzecz Beneficjenta jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 31 grudnia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie skutków podatkowych wypłaty Świadczeń Gwarancyjnych przez Gwaranta na rzecz Beneficjenta.
We wniosku złożonym przez:
- Zainteresowanego będącego stroną postępowania:
A. - Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania:
B. Sp. z o.o.
przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
B. sp. z o.o. jest polskim rezydentem podatkowym, podlegającym w Polsce opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych od całości osiąganych dochodów (Gwarant). Gwarant jest zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług (VAT) czynnym. Głównym przedmiotem działalności Gwaranta jest m.in. realizacja projektów budowlanych związanych ze wznoszeniem budynków, roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków mieszkalnych i niemieszkalnych, kupno i sprzedaż nieruchomości na własny rachunek, pośrednictwo w obrocie nieruchomościami.
A. jest spółką prawa francuskiego (spółka cywilna ze zmiennym kapitałem) z siedzibą we Francji (Beneficjent). Beneficjent zamierza rozpocząć prowadzenie działalności polegającej na wynajmie komercyjnym nieruchomości własnych.
Gwarant jest właścicielem nieruchomości, stanowiącej działkę gruntu (...) dla której to nieruchomości prowadzona jest księga wieczysta (Grunt) i właścicielem budynku i budowli znajdujących się na Gruncie. Przedsięwzięcie gospodarcze (...) polega na zrealizowaniu deweloperskiej inwestycji biurowej obejmującej budynek biurowy składający się z kondygnacji parteru, 6 kondygnacji biurowych (o następujących planowanych funkcjach dodatkowych: handlowo-usługowa i magazynowa), jednej kondygnacji podziemnej, na których znajduje się 51 miejsc parkingowych, o powierzchni najmu ok. (...) m oraz dwupoziomowego parkingu podziemnego, składającego się odpowiednio z 49 i 48 miejsc parkingowych przypadających na kondygnację (Budynek), która jest realizowana zgodnie z uzyskanym pozwoleniem na budowę. Grunt oraz Budynek w dalszej części łącznie zwane będą Nieruchomością.