Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 13.01.2020, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.262.2019.1.PJ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.262.2019.1.PJ

W rezultacie, w myśl przepisów ustawy o podatku akcyzowym, jedynym zdarzeniem, które co do zasady powinno podlegać opodatkowaniu akcyzą, będzie wyłącznie sprzedaż wyrobów węglowych dokonana przez Dostawcę Węgla, będącego PPW, na rzecz Z., będącej FNW, do której nastąpiło Przekierowanie Dostawy węgla oraz która nabędzie i otrzyma ten węgiel w wyniku Przekierowania Dostawy realizowanej zgodnie ze Schematem 1.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 7 listopada 2019 r. (data wpływu 13 listopada 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia z podatku sprzedaży wyrobów węglowych będących przedmiotem przekierowania dostaw jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 listopada 2019 r. wpłynął do Organu wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia z podatku sprzedaży wyrobów węglowych będących przedmiotem przekierowania dostaw.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

X Sp. z o. o. (dalej: X., Wnioskodawca bądź Spółka) jest przedsiębiorstwem energetycznym należącym do Grupy Kapitałowej Y., prowadzącym działalność polegającą przede wszystkim na wytwarzaniu i sprzedaży energii elektrycznej.

Z różnymi dostawcami węgla (dalej: Dostawca Węgla) X. ma zawarte umowy o charakterze długoterminowym zwane w praktyce biznesowej np. wieloletnimi (dalej: Umowa Długoterminowa), w ramach których zaopatruje się w węgiel na cele produkcji energii elektrycznej a także łącznego wytwarzania ciepła i energii elektrycznej. Umowa Długoterminowa charakteryzuje się m.in. tym, że jest zawierana na długi okres (najczęściej na kilka lat), obliguje Spółkę do odbioru określonego wolumenu węgla w okresie, na który jest zawarta (lub w innych okresach wskazanych w Umowie Długoterminowej, np. w okresie 1 roku). Ponadto w Umowie Długoterminowej składane są oświadczenia o przeznaczeniu węgla na cele uprawniające do zwolnienia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00