Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 03.01.2020, sygn. 0112-KDIL2-2.4012.523.2019.2.MŁ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4012.523.2019.2.MŁ

Umieszczenie numeru NIP nabywcy towarów w tzw. stopce, tj. w części paragonu fiskalnego, znajdującej poniżej linii zawierającej logo fiskalne i unikatowy numer pamięci fiskalnej oraz wystawienie faktury dokumentującej sprzedaż towarów na rzecz podatnika podatku VAT.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 2 października 2019 r. (data wpływu 7 października 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:

  • umieszczenia numeru NIP nabywcy towarów w tzw. Stopce, tj. części paragonu fiskalnego poniżej linii zawierającej logo fiskalne i unikatowy numer pamięci fiskalnej zgodnie z art. 106b ust. 5 ustawy jest nieprawidłowe;
  • możliwości wystawiania faktury bez ewidencji sprzedaży towarów na kasie rejestrującej na rzecz podatnika podatku VAT lub osoby prawnej niebędącej podatnikiem jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 października 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w ww. zakresie.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca (dalej także jako Spółka) jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, która posiada siedzibę w Polsce oraz jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych, podlegającym opodatkowaniu w Polsce od całości osiągniętych dochodów.

Spółka prowadzi działalność w zakresie handlu detalicznego głównie w zakresie produktów spożywczych, odzieży oraz tzw. chemii gospodarczej.

Wnioskodawca nie korzysta ze zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy VAT, ani nie wykonuje czynności podlegających zwolnieniom określonym w art. 43, art. 45-81 ustawy VAT oraz w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 20 grudnia 2013 r. w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00