Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 07.01.2020, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.709.2019.1.IR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.709.2019.1.IR
w zakresie uznania udzielanych premii pieniężnych za rabaty będące obniżką ceny, prawa oraz terminu obniżenia podstawy opodatkowania w związku z udzielanymi premiami pieniężnymi oraz udokumentowania udzielanych ww. premii pieniężnych
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 14 listopada 2019 r. (data wpływu 20 listopada 2019 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania udzielanych premii pieniężnych za rabaty będące obniżką ceny, prawa oraz terminu obniżenia podstawy opodatkowania w związku z udzielanymi premiami pieniężnymi oraz udokumentowania udzielanych ww. premii pieniężnych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 20 listopada 2019 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania udzielanych premii pieniężnych za rabaty będące obniżką ceny, prawa oraz terminu obniżenia podstawy opodatkowania w związku z udzielanymi premiami pieniężnymi oraz udokumentowania udzielanych ww. premii pieniężnych.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny/zdarzenie przyszłe.
. Sp. z o.o., (dalej: Spółka, Wnioskodawca) jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych oraz podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Wnioskodawca posiada również siedzibę działalności gospodarczej oraz jest zarejestrowany dla celów VAT na terytorium Polski. Spółka prowadzi działalność gospodarczą w branży tekstylnej, polegającą na produkcji tkanin.
W ramach prowadzonej działalności Spółka produkuje poszycia samochodowe, tkaniny i części cięte (dalej: Towary lub Wyroby), wykorzystywane do produkcji komponentów / elementów wyposażenia pojazdów określonych marek samochodowych określonych dalej jako marki X. Wyprodukowane przez Wnioskodawcę Towary będące przedmiotem zapytania nie są bezpośrednio sprzedawane do producentów samochodów marki X (dalej: Producent X). Towary sprzedawane są przez Wnioskodawcę w ramach łańcucha dostaw innemu podmiotowi (dalej: Nabywca), będącemu polskim rezydentem, który następnie wykorzystuje nabyte od Wnioskodawcy Towary do produkcji komponentów / elementów wyposażenia pojazdów samochodowych (np. foteli samochodowych), sprzedawanych następnie Producentowi X. Nabywca jest również podatnikiem zarejestrowanym dla celów VAT w Polsce.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right