Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 31.12.2019, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.465.2019.1.PP, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.465.2019.1.PP
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów strat w środkach obrotowych, tj. niespłaconych wyłudzonych pożyczek oraz niespłaconych naliczonych prowizji związanych z umową pożyczki
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 23 października 2019 r. (data wpływu 30 października 2019 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów strat w środkach obrotowych, tj. niespłaconych wyłudzonych pożyczek oraz niespłaconych naliczonych prowizji związanych z umową pożyczki, w przypadku sprzedaży produktu pożyczkowego poprzez:
- sprzedaż offline, tj. poprzez sieć współpracujących z Wnioskodawcą placówek finansowych jest prawidłowe;
- sprzedaż online, tj. za pośrednictwem strony internetowej Wnioskodawcy jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 30 października 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów strat w środkach obrotowych, tj. niespłaconych wyłudzonych pożyczek oraz niespłaconych naliczonych prowizji związanych z umową pożyczki.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.
() Spółka Akcyjna prawa handlowego z siedzibą w Polsce, gdzie podlega opodatkowaniu od całości swoich dochodów bez względu na miejsce ich osiągania (dalej: Wnioskodawca). W 2017 r. Spółka rozpoczęła działalność w zakresie udzielania pożyczek na rzecz osób fizycznych na cele niezwiązane z prowadzoną przez te osoby działalnością gospodarczą lub zawodową (dalej: .Pożyczkobiorcy) na zasadach określonych w ustawie o kredycie konsumenckim. Pożyczkodawca udziela pożyczek na okres nie dłuższy niż 4-36 miesięcy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right