Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 31.12.2019, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.654.2019.1.RD, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.654.2019.1.RD

Zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 29 października 2019 r. (data wpływu 4 listopada 2019 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 listopada 2019 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca jest podmiotem działającym w branży dystrybucji energii elektrycznej w Polsce. W ramach swojej działalności Spółka świadczy usługi przyłączenia do sieci elektroenergetycznej na podstawie zawieranych z klientami umów o przyłączenie do sieci elektroenergetycznej (dalej: Umowa). Przedsiębiorstwa energetyczne zajmujące się dystrybucją energii zobowiązane są do zawierania umów o przyłączenie do sieci z podmiotami ubiegającymi się o przyłączenie na podstawie przepisów ustawy z 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2019 r. poz. 755 i 730, dalej: Prawo energetyczne).

Umowa o przyłączenie do sieci elektroenergetycznej nie zastępuje umowy o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej, przy czym jest ona niezbędna do świadczenia tych usług - bez wykonania przyłącza nie jest możliwe świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej. Dostarczanie energii elektrycznej do przyłączanego obiektu jest następnie realizowane na podstawie zawartej przez podmiot przyłączany umowy o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej z sieci Wnioskodawcy oraz umowy sprzedaży energii elektrycznej, lub po zawarciu umowy kompleksowej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00