Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 18.12.2019, sygn. 0114-KDIP4.4012.765.2019.1.AK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4.4012.765.2019.1.AK

Otrzymywany przez Wnioskodawcę zwrot kosztów naprawy uszkodzonego mienia wraz z kosztami utraconego gazu spełnia funkcję odszkodowawczą i nie mieści się w katalogu czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem VAT; brak jest podstaw do wystawienia przez Wnioskodawcę faktury zgodnie z art. 106b ust. 1 pkt 1 ustawy dokumentującej otrzymanie odszkodowania

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 15 października 2019 r. (data wpływu 30 października 2019 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu dokumentowania obciążania podmiotów trzecich kosztami napraw oraz kosztami utraconego gazu w związku z uszkodzeniem mienia Wnioskodawcy przez te podmioty jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 października 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu dokumentowania obciążania podmiotów trzecich kosztami napraw oraz kosztami utraconego gazu w związku z uszkodzeniem mienia Wnioskodawcy przez te podmioty.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Sp. z o.o. (dalej zwana: Wnioskodawca, Spółka) prowadzi działalność gospodarczą polegającą na dystrybucji i sprzedaży gazu ziemnego sieciowego i skroplonego (LNG) w oparciu o posiadaną infrastrukturę, na którą składają się sieci gazowe oraz stacje regazyfikacji gazu LNG.

Spółka posiada () km własnych gazociągów w () lokalizacjach sieciowych przyłączonych do krajowego systemu gazowego oraz około () km gazociągów w miejscowościach opartych o LNG zasilanych z () stacji regazyfikacji. Do gazociągów posiadanych przez Spółkę przyłączonych jest prawie 5000 odbiorców, z czego większość to gospodarstwa domowe.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00