Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 20.12.2019, sygn. 0111-KDIB2-2.4014.255.2019.1.PB, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-2.4014.255.2019.1.PB

w zakresie opodatkowania umowy cash poolingu.

Na podstawie art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 900 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 4 listopada 2019 r. (data wpływu 13 listopada 2019 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie opodatkowania umowy cash poolingu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 listopada 2019 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie opodatkowania umowy cash poolingu.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

X sp. z o.o. (dalej: Wnioskodawca lub Spółka) jest polskim rezydentem podatkowym. Wnioskodawca zamierza przystąpić w charakterze uczestnika, do oferowanego przez bank z siedzibą w Polsce (dalej: Bank) systemu zarządzania płynnością, tzw. usługi cash-pooling.

Usługa ta będzie realizowana w oparciu o Umowę o Świadczenie Usługi Cash Pooling Rzeczywisty (dalej: Umowa), która zostanie zawarta pomiędzy Bankiem a Wnioskodawcą i innymi (co najmniej dwoma) uczestnikami systemu zarządzania płynnością, będącymi polskimi rezydentami podatkowymi (dalej: Uczestnicy). System zarządzania płynnością może być w przyszłości rozszerzony o dodatkowe podmioty. W ramach przedmiotowego systemu rolę koordynatora (dalej: Agent) pełnić będzie jeden z Uczestników systemu.

Celem usługi świadczonej przez Bank będzie zapewnienie efektywnego zarządzania środkami pieniężnymi i poprawa płynności finansowej Uczestników systemu cash pooling.

Umowa, do której zamierza przystąpić Wnioskodawca, jest umową cash pooling typu rzeczywistego, przewidującą rzeczywiste transfery środków pomiędzy rachunkami Uczestników (dalej: Rachunki Uczestników) a rachunkiem Agenta (dalej: Rachunek Agenta), które prowadzone będą w walucie polskiej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00