Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 29.11.2019, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.450.2019.1.AP, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.450.2019.1.AP
- Czy momentem powstania dla Wnioskodawcy 1 przychodu z tytułu części odsetkowej opłaty leasingowej będzie ostatni dzień okresu za który należna jest ta opłata? - Czy raty leasingowe w części odsetkowej stanowić będą dla Korzystającego koszty pośrednio związane z przychodami, które powinny zostać rozpoznane w dacie poniesienia, tj. w ostatnim dniu okresu rozliczeniowego, którego dana płatność leasingowa będzie dotyczyć?
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1, art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 900 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku wspólnym z 26 września 2019 r. (data wpływu 1 października 2019 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:
- momentu powstania dla Leasingodawcy przychodu z tytułu części odsetkowej opłaty leasingowej jest prawidłowe,
- możliwości uznania przez Korzystającego części odsetkowej opłaty leasingowej za tzw. koszt pośredni, potrącany w dacie poniesienia, tj. ujęcia jako koszt w księgach rachunkowych - jest nieprawidłowe,
UZASADNIENIE
W dniu 11 czerwca 2019 r. wpłynął do Organu ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu powstania dla Leasingodawcy przychodu z tytułu części odsetkowej opłaty leasingowej oraz sposobu i momentu zaliczenia przez Korzystającego wydatku z tytułu części odsetkowej raty leasingowej do kosztów podatkowych.
We wniosku, złożonym przez:
- Zainteresowanego będącego stroną postępowania:
T. Sp. z o.o. - Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania:
M Sp. z o.o.
przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe:
Spółka z o.o. jest spółką kapitałową, podlegającą nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, prowadzącą działalność gospodarczą w zakresie najmu środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych (dalej: Działalność) i będącą czynnym podatnikiem VAT w Polsce (dalej jako: Wnioskodawca 1 lub Finansujący).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right