Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 14.10.2019, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.347.2019.1.RK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.347.2019.1.RK

moment rozpoznania przychodu podatkowego na podstawie faktur handlowych, dokumentujących ilość pobranych przez Kontrahenta towarów z magazynu konsolidacyjnego

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku 7 sierpnia 2019 r. (data wpływu 14 sierpnia 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu rozpoznania przychodu podatkowego ze sprzedaży towarów za pośrednictwem magazynu konsolidacyjnego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14 sierpnia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu rozpoznania przychodu podatkowego ze sprzedaży towarów za pośrednictwem magazynu konsolidacyjnego.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka (dalej: Wnioskodawca lub Spółka) jest polskim rezydentem podatkowym prowadzącym działalność gospodarczą w zakresie produkcji i sprzedaży produktów chemicznych, m. in. sody (dalej: Towary). W ramach przedmiotowej działalności Spółka współpracuje z podmiotami z zagranicy, w tym m.in. z kontrahentem z () (dalej: Kontrahent).

Stosownie do warunków wiążącej Spółkę i Kontrahenta umowy długoterminowej (dalej jako: Strony), Wnioskodawca dostarcza Towary do Kontrahenta za pośrednictwem tzw. magazynu konsygnacyjnego zlokalizowanego na terenie (), obok zakładu produkcyjnego Kontrahenta (dalej: Magazyn), W tym celu Towary są w pierwszej kolejności transportowane z Polski, z zakładu producenta towaru, od którego kupuje go Spółka, do Magazynu Kontrahenta, na koszt Spółki. Koszt utrzymania Magazynu oraz jego ubezpieczenia ponosi Kontrahent. Dostaw jest kilka, kilkanaście w miesiącu, w ślad za zamówieniami Kontrahenta.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00