Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 17.09.2019, sygn. 0113-KDIPT3.4011.362.2019.1.MG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT3.4011.362.2019.1.MG
obowiązki płatnika w związku z wypłacaniem uczestnikom projektu świadczenia stażowego
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 7 sierpnia 2019 r. (data wpływu 13 sierpnia 2019 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z wypłacaniem uczestnikom projektu świadczenia stażowego jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 13 sierpnia 2019 r. do tutejszego Organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych im. w (dalej: Wnioskodawca) składa wniosek o interpretację w zakresie obliczania i pobierania od wypłaconego wynagrodzenia dla uczniów i uczennic, którzy realizują staże/praktyki zawodowe w ramach projektu pn. współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 2014-2020, Oś priorytetowa. , Działanie , Poddziałanie:. . W ramach realizowanego projektu są organizowane płatne staże/praktyki zawodowe dla uczniów/uczennic Wnioskodawcy (publiczna placówka oświatowa) w zakładach pracy. Powyższe staże/praktyki nie są formą praktycznej nauki zawodu, o której mowa w rozporządzeniu Ministerstwa Edukacji Narodowej z dnia 15 grudnia 2010 r. w sprawie praktycznej nauki zawodu. Staże/praktyki zawodowe są realizowane na podstawie programu opracowanego przez nauczyciela oraz dyrektora szkoły we współpracy z podmiotem przyjmującym uczniów na staż/praktykę zawodową. Oferowane w ramach projektu staże/praktyki nie są objęte podstawą programową nauczania danego zawodu, ale umożliwiają zwiększenie ich wymiaru i stanowią jej rozszerzenie, co pozwala uczniom/uczennicom zastosować oraz jeszcze bardziej pogłębić już zdobytą wiedzę i umiejętności zawodowe w rzeczywistych warunkach pracy. Z uczniem lub uczennicą jest nawiązywana trójstronna umowa (bez nawiązania stosunku pracy) o zorganizowanie stażu/praktyki pomiędzy organizatorem stażu/praktyki (zakładem pracy), zlecającym staż/praktykę (placówką oświatową) oraz stażystom/praktykantem (uczniem Wnioskodawcy) w wymiarze minimum 150 godzin na jednego ucznia. Uczestnikami stażów/praktyk są uczniowie niepełnoletni, oraz którzy mają już ukończone 18 lat. Za zrealizowany staż/praktykę zawodową, stażyście/praktykantowi przysługuje wynagrodzenie w wysokości 1 600 zł brutto za przepracowane 150 godzin, zgodnie z wytycznymi Ministra Infrastruktury i Rozwoju w zakresie realizacji przedsięwzięć z udziałem środków EFS w obszarze rynku pracy na lata 2014-2020 oraz Regulaminem konkursu nr . Powyższe wynagrodzenie za odbyty staż/praktykę jest wypłacane uczniowi jednorazowo po zrealizowaniu całego stażu/praktyki (po zaakceptowaniu przez zlecającego staż/praktykę Wnioskodawcę dzienniczka przebiegu stażu/praktyki zawodowej).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right