Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 09.09.2019, sygn. 0115-KDIT2-2.4011.266.2019.1.BK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2-2.4011.266.2019.1.BK

Obowiązki płatnika związane z przekazaniem pracownikom upominków.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 18 lipca 2019 r. (data wpływu 19 lipca 2019 r.), uzupełnionym w dniu 4 września 2019 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z wręczaniem prezentów pracownikom jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 lipca 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełniony w dniu 4 września 2019 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z wręczaniem prezentów pracownikom.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest spółką kapitałową, spółką z ograniczoną odpowiedzialnością będącą podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych (CIT) i podlegającą w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu oraz posiadającą status podatnika podatku od towarów i usług (VAT) czynnego. W związku z wypłatą wynagrodzeń za pracę na rzecz zatrudnionych pracowników Wnioskodawca występuje w roli płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych.

Wnioskodawca zamierza przekazywać swoim pracownikom (dalej: Pracownicy) prezenty (nazywane zamiennie upominkami) z okazji przejścia na emeryturę bądź wieloletniego jubileuszu pracy u Wnioskodawcy. Upominki przekazywane byłyby w postaci zegarka, złotego medalu, złotej monety okolicznościowej, itp. Wnioskodawca nie wyklucza, że w przyszłości prezenty okolicznościowe mogą mieć inną postać (związaną z okolicznością ich wręczenia). Nabycie upominku nastąpi ze środków obrotowych Wnioskodawcy. Prezent nie będzie stanowić dla Pracowników dodatkowej formy gratyfikacji za wykonaną pracę.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00