Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 04.09.2019, sygn. 0111-KDIB4.4014.246.2019.2.LB, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB4.4014.246.2019.2.LB
Czy w okolicznościach przedstawionych w opisie zdarzenia przyszłego, przeniesienie do Spółki Holdingowej w ramach podziału przez wydzielenie składników majątku Wnioskodawcy stanowiących Działalność Holdingową, nie będzie stanowić transakcji podlegającej opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Na podstawie art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2019 r., poz. 900, ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 01 lipca 2019 r. (data wpływu 15 lipca 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych podziału spółki przez wydzielenie jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 15 lipca 2019 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej m.in. podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych podziału spółki przez wydzielenie.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
D. S.A. z siedzibą w S., wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS () (Wnioskodawca, Spółka) prowadzi działalność w formie spółki akcyjnej, posiada siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i podlega w Polsce obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów (przychodów) bez względu na miejsce położenia źródeł przychodów oraz jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług.
Grupa D (Grupa) składa się ze spółek będących producentami drobiu skupionych wokół Spółki; obejmuje między innymi jej jedynego akcjonariusza spółkę prawa francuskiego L oraz sześciu spółek zależnych. Spółka jako jedyny podmiot z Grupy prowadzi oprócz działalności produkcyjnej (Działalność Produkcyjna) również działalność holdingową (Działalność Holdingowa) w stosunku do spółek zależnych.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right