Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 21.08.2019, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.295.2019.2.AK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.295.2019.2.AK
Uznanie zespołu składników za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz wyłączenia z opodatkowania transakcji jego sprzedaży na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 4 czerwca 2019 r. (data wpływu 10 czerwca 2019 r.) uzupełnionym pismem z dnia 2 sierpnia 2019 r. (data wpływu 9 sierpnia 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania zespołu składników za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz wyłączenia z opodatkowania transakcji jego sprzedaży na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 10 czerwca 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania zespołu składników za zorganizowaną część przedsiębiorstwa oraz wyłączenia z opodatkowania transakcji jego sprzedaży na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy. Wniosek został uzupełniony pismem z dnia 2 sierpnia 2019 r. (data wpływu 9 sierpnia 2019 r.) o doprecyzowanie opisu sprawy.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą opodatkowaną na zasadach ogólnych będąc czynnym podatnikiem VAT, której głównym celem jest produkcja mebli kuchennych, produkcja pozostałych mebli, sprzedaż detaliczna elektrycznego sprzętu gospodarstwa domowego prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach, sprzedaż detaliczna mebli i sprzętu oświetleniowego a także projektowanie mebli. W swojej firmie Wnioskodawca posiada środki trwałe: lokal użytkowy, dwa budynki, które w tym momencie są rozbudowywane, samochód ciężarowy do 3,5t, dla którego przeprowadzono dodatkowe badania techniczne, piłę stacjonarną, wiertarki, kompresor śrubowy, okleiniarkę. Oprócz tego na podstawie umowy leasingu operacyjnego Wnioskodawca użytkuje samochód osobowy. Wnioskodawca posiada również sprzęt objęty ewidencją wyposażenia oraz materiały potrzebne do produkcji mebli. Wśród wyposażenia można wymienić m.in.: piły, wiertła, frezy, szablony, wózki transportowe, specjalistyczne zestawy montażowe do pracy przy montażu mebli u klienta, biurka, fotele, krzesła, kanapy, szafę, regały, komputery, programy komputerowe, monitor, drobny sprzęt biurowy, ekspozytory, katalogi. Wnioskodawca posiada w biurze ekspozycje mebli kuchennych bardzo dobrze doposażone w specjalistyczne mechanizmy jak również w sprzęt AGD. W jego posiadaniu jest również firmowy znak graficzny, a firma jest dobrze ugruntowana na rynku meblowym. Wnioskodawca ma również obszerną bazę klientów, z którymi współpracuje od wielu lat.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right