Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 21.08.2019, sygn. 0111-KDIB4.4014.210.2019.2.ASZ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB4.4014.210.2019.2.ASZ

Czy sprzedaż Działalności Brokerskiej będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, wobec czego na Banku będzie ciążyć obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych?

Na podstawie art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1, art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2019 r., poz. 900, ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Zainteresowanych przedstawione we wniosku wspólnym z 19 czerwca 2019 r. (data wpływu 24 czerwca 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży działalności brokerskiej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 czerwca 2019 r. wpłynął do Organu ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej m.in. podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży działalności brokerskiej.

We wniosku złożonym przez:

-Zainteresowanego będącego stroną postępowania:

P.I.B. S.A. (Sprzedający);

-Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania:

Bank (Kupujący),

przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

W celu dalszego rozwoju biznesowego, Grupa P. (dalej: Grupa) składająca się z instytucji finansowych i niefinansowych, skupionych wokół Banku &− Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania (dalej: Bank), rozważa przeprowadzenie centralizacji działalności maklerskiej świadczonej przez podmioty z Grupy. Obecnie Grupa prowadzi działalność maklerską w sposób zdecentralizowany.

W związku z rosnącą złożonością wymogów regulacyjnych, rosnącymi kosztami utrzymania działalności maklerskiej, jak również spadającą rentownością tradycyjnego biznesu maklerskiego oraz obserwowanymi zmianami potrzeb i zachowań klientów, przekładającymi się na wzrost oczekiwania względem jakości usługi oraz modelu obsługi, planuje się przeprowadzenie konsolidacji biznesu maklerskiego w ramach Domu Maklerskiego Banku będącego specjalistyczną jednostką organizacyjną Banku.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00