Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 23.07.2019, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.302.2019.1.PM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.302.2019.1.PM

Stawka podatku na olej konopny jadalny.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 29 maja 2019 r. (data wpływu 3 czerwca 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie 5% stawki VAT w odniesieniu do transakcji sprzedaży olejów konopnych z dodatkiem ekstraktu roślinnego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 czerwca 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie 5% stawki VAT w odniesieniu do transakcji sprzedaży olejów konopnych z dodatkiem ekstraktu roślinnego.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.

X (dalej: Wnioskodawca lub podatnik) jest osobą fizyczną prowadzącą jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą () wpisaną do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej od dnia 15 lutego 2019 r. Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym i podlega opodatkowaniu w Polsce od całości osiąganych dochodów niezależnie od miejsca ich uzyskania (podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu).

Przeważającym przedmiotem działalności zgodnie z Polską Klasyfikacją Działalności jest sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub internet (kod PKD 47.91.Z).

Podatnik prowadzi detaliczną i hurtową sprzedaż produktów spożywczych, a także innych produktów, np. olejów konopnych z dodatkiem ekstraktu roślinnego (dalej: produkty). Wnioskodawca zarejestrował w odpowiedniej powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej zakład prowadzący sprzedaż żywności specjalnego przeznaczenia w postaci suplementów diety na odległość (sklep internetowy). Opisywane produkty są sprzedawane w formie oleju w buteleczkach z zakraplaczem.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00