Interpretacja indywidualna z dnia 18.07.2019, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.228.2019.1.MG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.228.2019.1.MG
w zakresie ustalenia, czy wydatki, o których mowa we wniosku, stanowią koszty pośrednie podlegające zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów, zgodnie z art. 15 ust. 4d ustawy CIT.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz.U. z 2019 r., poz. 900 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 23 maja 2019 r. (data wpływu 30 maja 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie:
- ustalenia, czy wydatki, o których mowa we wniosku, stanowią koszty pośrednie podlegające zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów, zgodnie z art. 15 ust. 4d ustawy CIT jest prawidłowe,
- wykładni pojęcia ujęcia na koncie kosztowym w kontekście potrącalności kosztów innych niż bezpośrednio związanych z przychodami jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 30 maja 2019 r. do tut. Organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy wydatki, o których mowa we wniosku, stanowią koszty pośrednie podlegające zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów, zgodnie z art. 15 ust. 4d ustawy CIT.
We wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca (dalej także jako: Spółka) prowadzi działalność w branży deweloperskiej. Zajmuje się budową i sprzedażą lokali mieszkalnych w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych. Spółka planuje rozszerzenie swojej działalności o realizację inwestycji nieruchomościowych polegających na budowie a następnie komercjalizacji budynków usługowych i handlowych, tj. osiąganie stałego dochodu z ich wykorzystaniem w drodze ich wynajmu.
W celu pozyskania najemców do wynajęcia lokali w budynkach Spółka będzie stosowała szereg zachęt. Jedną z nich jest aranżacja lub wykończenie lokalu zgodnie z wymogami najemcy tzw. Fit- out. Czynności realizowane w ramach Fit-out mogą obejmować w szczególności montaż i demontaż ścianek działowych, systemowych, sufitu podwieszanego, stolarki drzwiowej oraz elementów wyposażenia lokalu, malowanie ścian, wykonanie lub wymianę okładzin podłogowych, zmiany w przebiegu instalacji teletechnicznych itp.