Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 17.07.2019, sygn. 0115-KDIT1-2.4012.368.2019.1.AP, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-2.4012.368.2019.1.AP
Zastosowanie stawki podatku w wysokości 0% do dostawy pełnomorskiej jednostki patrolowej służącej między innymi do prowadzenia akcji poszukiwawczo-ratowniczych.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 21 czerwca 2019 r. (data wpływu 28 czerwca 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki podatku w wysokości 0% do dostawy pełnomorskiej jednostki patrolowej służącej między innymi do prowadzenia akcji poszukiwawczo-ratowniczych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 28 czerwca 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki podatku w wysokości 0% do dostawy pełnomorskiej jednostki patrolowej służącej między innymi do prowadzenia akcji poszukiwawczo-ratowniczych.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
X. (zwany w dalszej części X.), w ramach programu ... będzie realizował projekt na dostawę ,,pełnomorskiej jednostki patrolowej opv (offshore patrol vessel). Nowoczesna, pełnomorska jednostka patrolowa opv będzie wykorzystywana głównie do ochrony morskich, zewnętrznych granic Unii Europejskiej, patrolowania ... obszarów morskich, a także będzie wykorzystywana we wspólnych działaniach w rejonie Morza... koordynowanych przez Agencję. Nowoczesne wyposażenie nawigacyjne, łącznościowe, radiolokacyjne i ratownicze zwiększy zdecydowanie możliwość prowadzenia akcji ratowniczych i ewakuacyjnych, a zamontowany na jednostce dron nadzorujący przestrzeń wodną wokół jednostki pozwoli na zwiększenie rejonu poszukiwań i umożliwi szczegółową identyfikację zagrożeń. Jednostka pływająca będzie miała również możliwość ratowania rozbitków przy pomocy dwóch łodzi typu rib i czasowego (24 godz.) umieszczania na pokładzie około 250 osób oraz transportu 50 osób do portu w czasie 48 godzin. Na pokładzie jednostki przewidziano również miejsce na posadowienie kontenera sanitarnego, a składane zadaszenie nad otwartym pokładem jednostki ma chronić rozbitków przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi. Do ewakuacji drogą powietrzną z pokładu jednostki przewidziano certyfikowaną strefę współpracy ze śmigłowcem. Dostawa nowoczesnej pełnomorskiej jednostki patrolowej opv przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa UE, a także do zapewnienia ochrony i ratowania życia na morzu. Na zapytanie skierowane do Głównego Urzędu Statystycznego - Departament Standardów i Rejestrów, X. w dniu 11 czerwca 2019 r. otrzymał odpowiedź iż pełnomorska jednostka pływająca opv mająca być przedmiotem dostawy, służąca do patrolowania morskich granic Unii Europejskiej, wyposażona w sprzęt: do poszukiwania i ratowania rozbitków, do gaszenia pożarów na innych jednostkach, likwidacji zanieczyszczeń ropopochodnych... mieści się w grupowaniu wg polskiej klasyfikacji wyrobów i usług (PKWiU) wprowadzonej rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 4 września 2015 r. w sprawie polskiej klasyfikacji wyrobów i usług (Dz. U. z 2015 r póz. 1676, z późn. zm.) - PKWiU 30.11.33.0 pogłębiarki, latarniowce, dźwigi pływające i pozostałe jednostki pływające.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right