Interpretacja indywidualna z dnia 27.06.2019, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.187.2019.1.KP, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.187.2019.1.KP
Zamieszczenie informacji dodatkowych na wystawionych przez Wnioskodawcę fakturach dotyczących rozliczenia transakcji.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 10 maja 2019 r. (data wpływu 13 maja 2019 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zamieszczenia informacji dodatkowych na wystawionych przez Wnioskodawcę fakturach dotyczących rozliczenia transakcji jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 13 maja 2019 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zamieszczenia informacji dodatkowych na wystawionych przez Wnioskodawcę fakturach dotyczących rozliczenia transakcji.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Spółka (zwana dalej Wnioskodawcą), jest zarejestrowana jako czynny podatnik podatku od towarów i usług (zwanego dalej podatkiem VAT). Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży detalicznej wyrobów farmaceutycznych.
W dniu 21 marca 2017 r. została zawarta umowa pomiędzy Wnioskodawcą oraz Powiatem - Domem Pomocy Społecznej (zwanym dalej Domem Pomocy Społecznej), na podstawie której Wnioskodawca zobowiązał się m.in. do zaopatrywania Domu Pomocy Społecznej w leki przeznaczone dla mieszkańców, zaś Dom Pomocy Społecznej zobowiązał się do zapłaty ceny dostarczonych leków na rzecz Wnioskodawcy. Wśród leków określonych w umowie i dostarczanych przez Wnioskodawcę do Domu Pomocy Społecznej znalazły się leki pełnopłatne oraz leki niepełnopłatne. Przez leki niepełnopłatne należy rozumieć leki, których koszty zakupu powinny być ponoszone w części - do wysokości określonego limitu ceny - przez Dom Pomocy Społecznej a w pozostałej części przez mieszkańca Domu Pomocy Społecznej. Obowiązek ponoszenia części kosztów zakupu leków niepełnopłatnych przez Dom Pomocy Społecznej wynika bezpośrednio z art. 58 ust. 3 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, zgodnie z którym, dom pomocy społecznej pokrywa opłaty ryczałtowe i częściową odpłatność do wysokości limitu ceny, przewidziane w przepisach o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. W przedmiotowej umowie strony ustaliły również, że faktury wystawiane przez Wnioskodawcę powinny zawierać dane określające szczegółowy wykaz towarów, ich ilość, ceny jednostkowe oraz wartość łączną.