Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 24.06.2019, sygn. 0111-KDIB4.4014.148.2019.3.PM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB4.4014.148.2019.3.PM
Czy Rozwiązanie Spółki i wydanie przypadającemu Wnioskodawcy udziału w majątku GO w formie środków pieniężnych nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Na podstawie art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2019 r., poz. 900) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 25 kwietnia 2019 r. (data wpływu 29 kwietnia 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych otrzymania środków pieniężnych w związku ze spłatą udziału komplementariusza w majątku rozwiązywanej spółki komandytowej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 29 kwietnia 2019 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej m.in. podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych otrzymania środków pieniężnych w związku ze spłatą udziału komplementariusza w majątku rozwiązywanej spółki komandytowej.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
G. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa (GO, Spółka) jest spółką osobową, mającą siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. GO prowadzi działalność w zakresie produkcji i sprzedaży hurtowej mięsa i wyrobów mięsnych (zakłady mięsne) w Polsce oraz posiada wieloletnie doświadczenie w branży przetwórstwa mięsa. GO jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług.
Jedynym komandytariuszem Spółki jest S. spółka akcyjna (Komandytariusz), będąca przedsiębiorstwem wielozakładowym z pełnym profilem produkcyjnym, prowadzącym działalność w szczególności w zakresie uboju wieprzowego, uboju wołowego i przetwórstwa. Z kolei komplementariuszem Spółki jest Wnioskodawca spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Wnioskodawca, Komplementariusz). Zarówno Komandytariusz jak i Komplementariusz są Polskimi rezydentami podatkowymi dla celów podatku dochodowego od osób prawnych oraz zarejestrowanymi czynnymi podatnikami podatku od towarów i usług. Wnioskodawca jest spółką kapitałową prawa handlowego.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right