Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 11.06.2019, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.165.2019.1.PW, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.165.2019.1.PW

Możliwość skorzystania przez Wnioskodawcę z przewidzianej w art. 24d ust. 1 updop preferencyjnej 5-procentowej stawki opodatkowania.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 10 kwietnia 2019 r. (data wpływu 16 kwietnia 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości skorzystania przez Wnioskodawcę z przewidzianej w art. 24d ust. 1 updop preferencyjnej 5-procentowej stawki opodatkowania - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 kwietnia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości skorzystania przez Wnioskodawcę z przewidzianej w art. 24d ust. 1 updop preferencyjnej 5-procentowej stawki opodatkowania.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca prowadzi działalność w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych i podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Przedmiot działalności Wnioskodawcy koncentruje się na wytwarzaniu urządzeń sortujących odpady, adresowanych do odbiorców krajowych i zagranicznych. Poza podstawową działalnością, w celu utrzymania konkurencyjności, Wnioskodawca prowadzi również działania mające na celu rozwój wytwarzanych obecnie produktów i stosowanych technologii, jak również stale opracowuje zupełnie nowe koncepcje w tym zakresie.

Kierunek prac badawczo-rozwojowych prowadzonych przez Wnioskodawcę skupia się na tworzeniu specjalistycznego oprogramowania do urządzeń sortujących, jakimi są inteligentne urządzenia do segregacji odpadów jak i na udoskonalaniu wyglądu i funkcjonowania technicznego tych urządzeń, w tym zagadnień związanych z mechatroniką oraz automatyką. Wnioskodawca nieustannie monitoruje rynek recyklingu odpadów oraz dostępność nowych rozwiązań, w tym działania konkurencji, oczekiwania klientów, zmiany w prawodawstwie, a także dąży do utrzymania najwyższej jakości produktów, której przyświeca wizja rozwoju oraz poszerzenia zakresu usług, realizowana przez Wnioskodawcę. Celem Wnioskodawcy jest zrewolucjonizowanie i unowocześnienie sortowania odpadów poprzez wdrożenie w pełni zautomatyzowanych, inteligentnych i niezawodnych urządzeń do segregacji odpadów, które to znacząco ułatwią i udoskonalą recykling odpadów, korzystnie wpływając w przyszłości na istotny problem związany ze wzrastającą ilością odpadów i ich wpływem na środowisko.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00