Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28.05.2019, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.166.2019.1.RR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.166.2019.1.RR

Obowiązek wystawienia faktury korygującej dokumentującej otrzymanie częściowej wpłaty w przypadku cesji praw i obowiązków z umowy przedwstępnej.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 25 marca 2019 r. (data wpływu 2 kwietnia 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku wystawienia faktury korygującej dokumentującej otrzymanie częściowej wpłaty w przypadku cesji praw i obowiązków z umowy przedwstępnej jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 kwietnia 2019 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku wystawienia faktury korygującej dokumentującej otrzymanie częściowej wpłaty w przypadku cesji praw i obowiązków z umowy przedwstępnej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca - sp. z o.o. (dalej: Wnioskodawca lub Spółka) prowadzi działalność gospodarczą, której przedmiotem jest między innymi budownictwo oraz kupno i sprzedaż nieruchomości na własny rachunek.
Wnioskodawca zawiera umowy przedwstępne dot. sprzedaży lokali niemieszkalnych (usługowych), w których zobowiązuje się do wybudowania budynku wielolokalowego, a po zakończeniu budowy do zawarcia umowy przyrzeczonej tj. ustanowienia odrębnej własności i sprzedaży tych lokali na rzecz nabywców. Powyższe winno nastąpić w określonym w umowie przedwstępnej terminie i za określoną w tej umowie cenę.

Sposób płatności ceny sprzedaży jest ukształtowany jako płatności uiszczane w częściach wg określonego w umowie przedwstępnej harmonogramu, w okresie kilkunastu miesięcy, między zawarciem umowy przedwstępnej, a zawarciem umowy przyrzeczonej (przenoszącej własność lokalu).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00