Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 24.05.2019, sygn. 0114-KDIP4.4012.293.2019.1.KM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4.4012.293.2019.1.KM
Prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony w związku z realizowanym projektem.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 7 maja 2019 r. (data wpływu 10 maja 2019 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony w związku z realizowanym projektem - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 10 maja 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony w związku z realizowanym projektem.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca, wspólnie z 23 współkonsorcjantami europejskimi złożył wniosek o dofinansowanie z Programu Ramowego Unii Europejskiej, projektu badawczego. Projekt zakończył procedurę weryfikacyjną z pozytywnym skutkiem i w maju 2019 roku planowane jest podpisanie umowy o dofinansowanie. Projekt dofinansowany będzie ze środków Unii Europejskiej w 100%.
Ogólnym celem projektu jest przypisanie szczegółowych funkcji genom i wykorzystanie tej wiedzy w przewidywaniu określonego zespołu cech organizmu (fenotypu). Proces analizy funkcjonowania genów będzie oparty o poznanie pełnej sekwencji genu, identyfikację sekwencji kodujących, profilu jego ekspresji oraz zrozumienie roli kodowanych produktów białkowych. W tym celu wykorzystane zostaną takie techniki NGS (ang. Next Generation Sequencing), jak RNA-seq, sRNA-seq, ATACSeq czy ChlP-Seq. Pozwoli to na określenie interakcji między genami i ich produktami w określonych procesach biologicznych. Pozyskane w ten sposób informacje posłużą do stworzenia map adnotacji funkcjonalnych całego genomu dla sześciu gatunków ryb, najważniejszych pod względem handlowym w europejskiej akwakulturze. Pozwoli to również na wykorzystanie ich wkładu w zmienność cech o znaczeniu hodowlanym, koncentrując się na poprawie odporności na choroby. Wyniki projektu mogą zwiększyć innowacyjność w sektorze akwakultury.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right