Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 15.05.2019, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.152.2019.1.KT, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.152.2019.1.KT

Przemieszczenie towarów z terytorium Niemiec na terytorium Polski w celu wykonania usług na tych towarach nie będzie stanowiło w momencie dokonania tego przemieszczenia WNT, o którym mowa w art. 11 ust. 1 ustawy, na podstawie wyłączenia z art. 12 ust. 1 pkt 6. W sytuacji, gdy po przetransportowaniu towarów do Polski i wykonaniu na nich usług Spółka zdecyduje o wysyłce danych towarów do innych niż Niemcy państw UE, ustaną okoliczności, o których mowa w art. 12 ust. 1 pkt 6 ustawy i zgodnie z art. 11 ust. 1 w zw. z art. 12 ust. 2 ustawy Wnioskodawca będzie zobowiązany rozpoznać WNT tych towarów w Polsce.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r. poz. 900), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 8 marca 2019 r. (data wpływu 14 marca 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozliczenia na terytorium kraju transakcji związanych z wewnątrzwspólnotowym przemieszczeniem towarów własnych z Niemiec do Polski w celu wykonania na nich usług a następnie powrotnego przemieszczenia tych towarów do Niemiec lub wywozu do innego państwa członkowskiego - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14 marca 2019 r. do tutejszego organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozliczenia na terytorium kraju transakcji związanych z wewnątrzwspólnotowym przemieszczeniem towarów własnych z Niemiec do Polski w celu wykonania na nich usług a następnie powrotnego przemieszczenia tych towarów do Niemiec lub wywozu do innego państwa członkowskiego.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca (Spółka) z siedzibą w Niemczech jest spółką prawa niemieckiego i niemieckim podatnikiem VAT. Spółka jest częścią międzynarodowej (działającej zarówno w Europie, jak i na innych kontynentach) Grupy zajmującej się produkcją i dystrybucją akcesoriów do higieny jamy ustnej, w tym nici dentystycznych, szczoteczek manualnych i elektrycznych oraz wybielaczy. Spółka jest również zarejestrowana w Polsce jako podatnik VAT czynny oraz jako podatnik VAT-UE.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00