Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 16.05.2019, sygn. 0114-KDIP4.4012.228.2019.1.KM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4.4012.228.2019.1.KM

prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizowanym projektem

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 13 marca 2019 r. (data wpływu 10 kwietnia 2019 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizowanym projektem - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 kwietnia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizowanym projektem.

We złożonym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Gmina zamierza zrealizować projekt pn. "Remont Cmentarza Wojennego " oraz aplikować o dofinansowanie ze środków pozostających w dyspozycji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu pn. .

W ramach zadania planowane są prace remontowe ogrodzenia cmentarza wojennego. Jest to drugi etap przedsięwzięcia związanego z przeprowadzeniem kompleksowych prac remontowych na tym obiekcie. W pierwszym etapie została sporządzona dokumentacja projektowa remontu ogrodzenia, uzyskano wszystkie niezbędne pozwolenia administracyjne wraz z uzgodnieniami od Konserwatora Zabytków, zagospodarowanie terenu cmentarza poddano modernizacji poprzez kompensacyjne nasadzenia zieleni oraz wykonano utwardzoną alejkę łączącą główny ciąg komunikacyjny z jednym z pomników ku czci poległych. W ramach prac w II etapie planowany jest remont głównego frontowego ogrodzenia wraz z wejściem głównym, platformą i wjazdem na teren cmentarza oraz remont obiektu infrastruktury cmentarnej - hydroforni. Zakres prac ma na celu zachowanie w jak najlepszym stanie miejsca pamięci Narodu Polskiego, co leży w szeroko pojętym interesie społecznym ze względu na walory historyczne tego miejsca. Obecny stan infrastruktury cmentarza wojennego wymaga przeprowadzenia prac remontowych najpóźniej w tym roku. Zwlekanie z pracami może powodować konieczność rozbiórki ogrodzenia w przyszłym roku. Dodatkowym niebezpieczeństwem dla odwiedzających cmentarz wojenny jest również obecny stan platformy przed wejściem. Bezpośrednim celem realizacji zadania będzie poprawa estetyki miejsca pamięci cmentarza wojennego, a jakościowym rezultatem tych prac będzie zintegrowanie lokalnej społeczności wokół idei zachowania dla potomnych najważniejszych dla Narodu Polskiego miejsc i obiektów. W poczuciu współodpowiedzialności za upamiętnianie historii nacisk na poprawę estetyki cmentarza wojennego będzie sygnałem ze strony władz Gminy i do podejmowania podobnych wysiłków do realizacji tego typu przedsięwzięć i ich pełnej akceptacji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00