Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 06.05.2019, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.121.2019.1.ŻR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.121.2019.1.ŻR

brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją operacji

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 27 lutego 2019 r. (data wpływu 11 marca 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją operacji pn.: jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 marca 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją operacji pn.: .

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Gmina jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług, rozliczającym się z podatku w miesięcznych okresach rozliczeniowych, z tytułu umów cywilnoprawnych, umów najmu lokali komunalnych, dzierżawy, sprzedaży ciepła.

Z dniem 1 stycznia 2017r. Gmina dokonała centralizacji rozliczeń podatku VAT i od tego dnia prowadzi wspólne rozliczenia podatku VAT wraz ze wszystkimi swoimi jednostkami organizacyjnymi. Wszystkie wydatki ponoszone przez Gminę i jej jednostki organizacyjne są dokumentowane fakturami wystawionymi na Gminę.

Jednym z obszarów działalności Gminy jest wykonywanie zadań własnych, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy o samorządzie, obejmujących między innymi sprawy kultury oraz promocji gminy (pkt. 9 i 18).

Gmina zawarła w dniu 7 marca 2018 roku z Zarządem Województwa umowę o przyznanie pomocy ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, na realizację operacji w ramach działania Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, w zakresie innym niż podejmowanie działalności gospodarczej. Gmina zrealizowała operację pn.: . W wyniku realizacji operacji osiągnięty został następujący cel: zachowanie dziedzictwa kulturowego, historycznego i naturalnego obszaru objętego , poprzez rozwój i promocję obszaru w oparciu o zasoby regionu. Zorganizowano imprezę promującą , która skupiała się wokół szeroko pojętej kultury oraz akcentowała walory i zasoby naturalne Gminy. W przygotowanie i przebieg wydarzenia Gmina zaangażowała swoich mieszkańców (poszczególne sołectwa) i pracowników. Impreza miała charakter otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Zorganizowano stoiska wystawiennicze przez poszczególne sołectwa. W stoiskach zaprezentowali się między innymi lokalni artyści malarze oraz twórcy rękodzieła z pracami hafciarskimi, zdobniczymi czy koronkarstwem - była możliwość zapoznania się z technikami i sposobem wykonywania prac. Zapewniono również degustację potraw regionalnych, charakterystycznych dla obszaru a przygotowanych przez sympatyków regionalnej kuchni. Rękodzielników stanowiła grupa Pań działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w , zaliczająca się do osób z grup defaworyzowanych (seniorzy 60+, wśród nich również osoby bezrobotne - 2 i 5 grupa ujęta w kryteriach wyboru operacji). Na scenie wystąpiły w szczególności zespoły ludowe i śpiewacze (m.in. z N i J - także kwalifikujące się do ww. grup docelowych) oraz grupy taneczne i soliści. Wszystkim występującym na scenie przewidziano drobne upominki (słodycze) dla podkreślenia integracji i więzi społecznych. Własne stoisko zaprezentował Zespół - flora i fauna, ciekawostki i niezbędne informacje to zakres tematyki, której znajomością odważni musieli się wykazać w konkursie wiedzy. Dzięki wcześniejszemu ogłoszeniu o konkursie oraz przewidzianym nagrodom dla zwycięzców, stymulowano popularyzację i naukę o walorach przyrodniczych i krajobrazowych Gminy. Pogłębiło się zainteresowanie o możliwościach wypoczynku na łonie natury a także rozrywki w postaci turystyki aktywnej, podkreślone zostały przy tym inne operacje , np. b, w ramach której wytyczono i oznakowano szlak kajakowy po rzece - w tym kontekście operacja przyczyniła się do wzrostu atrakcyjności .

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00