Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 29.04.2019, sygn. 0111-KDIB2-3.4010.68.2019.1.APA, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-3.4010.68.2019.1.APA
Czy przychody i koszty związane z instrumentami pochodnymi zabezpieczającymi podstawowe źródło przychodów Wnioskodawcy należy klasyfikować jako przychody i koszty z działalności ogólnej (a nie przychody i koszty w rozumieniu art. 7b ustawy o CIT)?
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 800, ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z 21 lutego 2019 r. (data wpływu 1 marca 2019 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia czy przychody i koszty związane z instrumentami pochodnymi zabezpieczającymi podstawowe źródło przychodów Wnioskodawcy należy klasyfikować jako przychody i koszty z działalności ogólnej, a nie przychody i koszty w rozumieniu art. 7b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 1 marca 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia czy przychody i koszty związane z instrumentami pochodnymi zabezpieczającymi podstawowe źródło przychodów Wnioskodawcy należy klasyfikować jako przychody i koszty z działalności ogólnej, a nie przychody i koszty w rozumieniu art. 7b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca jest osobą prawną będącą przedsiębiorcą, opodatkowanym w Polsce od całości swoich dochodów. Głównym przedmiotem działalności Spółki jest produkcja pozostałych maszyn ogólnego przeznaczenia, gdzie indziej niesklasyfikowana.
Wnioskodawca jest polską, prywatną firmą produkcyjną, utworzoną w 1981 r. i przekształconą w sp. z o.o. w 1995 r. Spółka specjalizuje się w produkcji uszczelnień mechanicznych czołowych, które znajdują zastosowanie w różnych urządzeniach z wałem obrotowym m.in. pompach wirowych, mieszalnikach, reaktorach, sprężarkach czy wentylatorach. Wnioskodawca oferuje klientom szeroką gamę uszczelnień mechanicznych czołowych: z mieszkami elastomerowymi, metalowymi i z PTFE, wielosprężynkowych pojedynczych i podwójnych, gazodynamicznych (bezkontaktowych) oraz kompaktowych (kartridżowych). Ponadto Spółka dostarcza uszczelnienia wraz z instalacjami pomocniczymi, jak również części zamienne uszczelnień.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right