Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 26.04.2019, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.61.2019.1.MAZ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.61.2019.1.MAZ

Określenie okresu rozliczeniowego, w którym uwzględnić należało fakturę korygującą wartość importowanych usług

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2018 r., poz. 800, ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 21 lutego 2019 r. (data wpływu 27 lutego 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie określenia okresu rozliczeniowego, w którym uwzględnić należało fakturę korygującą wartość importowanych usług jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 lutego 2019 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie określenia okresu rozliczeniowego, w którym uwzględnić należało fakturę korygującą wartość importowanych usług.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca (Spółka) jest firmą działającą w sektorze motoryzacyjnym, produkującą m.in. pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne oraz komponenty związane z ich montażem i eksploatacją.

Wnioskodawca jest zarejestrowanym podatnikiem VAT prowadzącym działalność gospodarczą, w ramach której korzysta z usług inżynierskiego wsparcia technicznego (dalej jako: Usługi). Przedmiotowe Usługi są przez Spółkę nabywane m.in. od podmiotu z siedzibą na terytorium Niemiec (dalej jako: Usługodawca). Usługodawca jest zarejestrowanym na terytorium Niemiec podatnikiem podatku od wartości dodanej, nieposiadającym na terytorium Polski siedziby ani stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej.

Na gruncie VAT miejsce świadczenia w odniesieniu do Usług ustalane jest zgodnie z zasadą ogólną, tj. według miejsca, w którym usługobiorca posiada siedzibę działalności gospodarczej (ewentualnie stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej, dla którego Usługi są świadczone). Zastosowanie ma w tym przypadku art. 28b ustawy o VAT [ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. z 2018 r., poz. 2174, ze zm.; dalej jako: ustawa o VAT)]. Usługi nabywane przez Wnioskodawcę podlegają więc opodatkowaniu w Polsce. Spółka rozlicza je w trybie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o VAT (tzw. import usług).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00