Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 25.04.2019, sygn. 0115-KDIT1-2.4012.95.2019.2.RS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-2.4012.95.2019.2.RS

W zakresie opodatkowania oraz dokumentowania czynności świadczonych w ramach konsorcjum.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku 15 lutego 2019 r. (data wpływu 18 lutego 2019 r.), uzupełnionym w dniu 9 kwietnia 2019 r. (data wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania oraz dokumentowania czynności świadczonych w ramach konsorcjum - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 lutego 2019 r. został złożony ww. wniosek, uzupełniony w dniu 9 kwietnia 2019 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania oraz dokumentowania czynności świadczonych w ramach konsorcjum.

We wniosku i jego uzupełnieniu przedstawiono następujące stany faktyczne.

Dwie firmy utworzyły konsorcjum celem realizacji zadania polegającego na remoncie konserwatorskim w obrębie zabytkowych ruin zamku na rzecz zamawiającego.

Umowa została zawarta z zamawiającym przez konsorcjum. W utworzonym konsorcjum każdy podmiot odpowiada za inne zadanie, mianowicie Zakład (lider konsorcjum) wykonuje prace związane z branżą remontowo-budowlaną, natomiast członek konsorcjum jest zobowiązany do wykonania prac związanych z branżą instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej.

Zakład został ustanowiony liderem utworzonego konsorcjum. Zgodnie z zapisem umowy, faktury będą wystawiane zamawiającemu przez lidera konsorcjum, a płatność zamawiającego będzie realizowana na konta uczestników konsorcjum na drodze cesji.

Z uwagi na wskazane, pojawiła się wątpliwość dotycząca zasad rozliczania VAT. Każdy z członków konsorcjum odpowiada za swój zakres prac, ewentualne straty będą ponoszone proporcjonalnie do zakresu prac każdego z członków konsorcjum.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00