Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 17.04.2019, sygn. 0112-KDIL4.4012.114.2019.1.EB, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL4.4012.114.2019.1.EB

Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 11 marca 2019 r. (data wpływu 12 marca 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących zakup towarów i usług związanych z realizacją projektu pn. Punkt Gastronomiczny jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 marca 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących zakup towarów i usług związanych z realizacją projektu pn. Punkt Gastronomiczny .

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Stowarzyszenie () (dalej: Stowarzyszenie, Wnioskodawca) jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług.

Wnioskodawca jest stowarzyszeniem posiadającym osobowość prawną nr KRS: () i status organizacji pożytku publicznego. Stowarzyszenie prowadzi statutową działalność pożytku publicznego w zakresie edukacji i rehabilitacji osób niepełnosprawnych i wspierania ich rodzin.

Cele statutowe są realizowane poprzez stałe formy wsparcia prowadzenie placówek dziennych (ośrodek rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczy, warsztat terapii zajęciowej, zakład aktywności zawodowej), realizację okresowych projektów miękkich, finansowanych ze środków krajowych oraz środków UE. Statutowa działalność stowarzyszenia jest prowadzona głównie w formie nieodpłatnej działalności pożytku publicznego i finansowana z dotacji, otrzymywanych w ramach powierzania i zlecania zadań publicznych oraz z przychodów statutowych (np. składek członkowskich, darowizn, wpływów z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych) Stowarzyszenie prowadzi również odpłatną działalność pożytku publicznego, zgodnie z art. 8 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2018 r., poz. 450). Zgodnie z ww. ustawą działalność odpłatna jest związana ze sprzedażą produktów i usług wytworzonych w ramach działalności wytwórczej i usługowej prowadzonej w Zakładzie Aktywności Zawodowej, zgodnie z ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00