Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 19.03.2019, sygn. 0115-KDIT3.4011.20.2019.2.WM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.20.2019.2.WM

Czy w przypadku sprzedaży Partii Próbnej Kupującemu, Wnioskodawca będzie uprawniony do odliczenia od podstawy opodatkowania PDOF, kosztów związanych z jej wytworzeniem na podstawie art. 26e Ustawy o PDOF?

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 11 stycznia 2019 r. (data wpływu 16 stycznia 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości odliczenia od podstawy opodatkowania kosztów związanych z wytworzeniem partii próbnej produktu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 stycznia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości odliczenia od podstawy opodatkowania kosztów związanych z wytworzeniem partii próbnej produktu.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca (dalej również: Producent) jest podatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych z siedzibą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, podlegającym obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania. Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, której przedmiotem jest produkcja profesjonalnych mieszanek paszowych pełnoporcjowych, mieszanek paszowych uzupełniających, premiksów, koncentratów, prestarterów, preparatów mlekozastępczych, zakwaszaczy i dodatków paszowych dla trzody chlewnej, bydła, drobiu, zwierząt futerkowych i ryb.

W toku prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca podejmuje działania zmierzające do udoskonalania oferowanych produktów w szczególności poprzez: poprawę efektywności kosztowej produkowanego wyrobu (przy zachowaniu parametrów jakościowych), poprawę parametrów jakościowych produktu (np. poprzez wzrost strawności, przyswajalności, odżywczości), dostosowanie receptur do aktualnej dostępności surowców wykorzystywanych w produkcji (przy zachowaniu parametrów jakościowych) itp. Wskazane działania polegają między innymi na: zmianie wybranego składnika receptury i zastąpienia go nowym, zmianie udziału poszczególnych składników w recepturze, wyeliminowaniu określonego składnika z receptury itp.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00