Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 05.03.2019, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.512.2018.1.SG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.512.2018.1.SG

w zakresie ustalenia czy koszty usług doradczych związanych z połączeniem opisane w stanie faktycznym wniosku, Wnioskodawca powinien traktować jako koszty o charakterze pośrednim, które powinny być alokowane do przychodów z zysków kapitałowych oraz przychodów z innych źródeł przychodów przy pomocy klucza przychodowego, o którym mowa w art. 15 ust. 2b ustawy o CIT

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 800 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 30 listopada 2018 r. (data wpływu za pośrednictwem platformy e-PUAP 5 grudnia 2018 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia, czy koszty usług doradczych związanych z połączeniem opisane w stanie faktycznym wniosku, Wnioskodawca powinien traktować jako koszty o charakterze pośrednim, które powinny być alokowane do przychodów z zysków kapitałowych oraz przychodów z innych źródeł przychodów przy pomocy klucza przychodowego, o którym mowa w art. 15 ust. 2b ustawy o CIT jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 grudnia 2018 r. wpłynął do tut. Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia, czy koszty usług doradczych związanych z połączeniem opisane w stanie faktycznym wniosku, Wnioskodawca powinien traktować jako koszty o charakterze pośrednim, które powinny być alokowane do przychodów z zysków kapitałowych oraz przychodów z innych źródeł przychodów przy pomocy klucza przychodowego, o którym mowa w art. 15 ust. 2b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca (dalej: Spółka Przejmująca, lub Spółka) oraz Y Sp. z o.o. (dalej: Spółka Przejmowana) wchodzą w skład grupy. Spółka Przejmująca oraz Spółka Przejmowana prowadzą działalność gospodarczą polegającą na kompleksowej realizacji inwestycji w branży telekomunikacyjnej oferując m.in.: instalację rurociągów podziemnych pod przeszkodami terenowymi, usługi projektowania i budowy sieci światłowodowych oraz usługi utrzymania sieci światłowodowych. Z S.A. (dalej: Spółka akcyjna) jest operatorem telefonii komórkowej w Polsce. Spółka akcyjna świadczy pełen zakres usług telekomunikacyjnych dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Spółka akcyjna posiada 100% udziałów zarówno w Spółce Przejmującej, jak i Spółce Przejmowanej. Zarówno Spółka Przejmująca, Spółka Przejmowana jak i Spółka akcyjna zostały utworzone zgodnie z przepisami prawa polskiego, posiadają siedzibę na terytorium Polski oraz są polskimi rezydentami podatkowymi. W ramach grupy planowane jest połączenie Spółki Przejmującej oraz Spółki Przejmowanej. Połączenie zostanie przeprowadzone w trybie określonym w art. 492 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 15 września 2000 r. - Kodeks Spółek Handlowych (dalej: KSH), tj. poprzez przeniesienie całego majątku Spółki Przejmowanej na Spółkę Przejmującą (łączenie przez przejęcie). W wyniku połączenia Spółka Przejmowana przestanie istnieć. Po połączeniu Spółka Przejmująca będzie prowadziła przedsiębiorstwo pod firmą Spółki Przejmującej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00