Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 28.02.2019, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.797.2018.1.RD, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.797.2018.1.RD

W zakresie opodatkowania wewnątrzwspólnotowe nabycia towarów wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów, importu w związku z budową statku na terenie Polski i przepłynięcia od polskiego podwykonawcy do Szwecji.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 26 listopada 2018 r (data wpływu 30 listopada 2018 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozpoznania czynności opodatkowanych oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego jest:

  • prawidłowe w zakresie pytania oznaczonego numerem 1,
  • nieprawidłowe w zakresie pytania oznaczonego numerem 2, 3, 4 i 5.

UZASADNIENIE

W dniu 30 listopada 2018 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozpoznania czynności opodatkowanych oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca (dalej: Spółka, Wnioskodawca) jest szwedzkim przedsiębiorstwem stoczniowym zajmującym się projektowaniem, budową i utrzymaniem okrętów (w tym podwodnych) wyposażonych w najnowocześniejsze technologie maskowania. Spółka jest podatnikiem VAT zarejestrowanym w Szwecji.

W związku z realizacją kontraktu dla jednego ze swoich klientów (dalej: Klient), Spółka zamierza główną część prac zlecić polskiej stoczni (dalej: Polski podwykonawca). Główna część prac oznacza wykonanie generalnej konstrukcji okrętu (umożliwiającej pływanie okrętu po zainstalowaniu najbardziej potrzebnego wyposażenia). Przedmiotem kontraktu jest nabycie generalnej konstrukcji okrętu od Polskiego podwykonawcy przez Spółkę.

Realizacja kontraktu, tj. budowa okrętu do momentu opisanego wyżej i jego sprzedaż na rzecz Spółki, będzie wyglądała następująco:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00