Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 19.02.2019, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.25.2019.1.MW, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.25.2019.1.MW

brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 16 stycznia 2019 r. (data wpływu) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 stycznia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. .

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.

Gmina Ł.. (dalej: Gmina lub Wnioskodawca) jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem VAT i jako jednostka samorządu terytorialnego jest odpowiedzialna za realizację projektów inwestycyjnych, których przedmiotem jest ochrona i opieka nad zabytkami położonymi na obszarze Gminy.

Gmina rozpoczęła realizację projektu pn. . z planowanym terminem jej zakończenia w grudniu 2018 r. (dalej: Inwestycja).

Przedmiotem Inwestycji jest zabezpieczenie ruin dawnego folwarku znajdujących się na terenie zabytkowego, ogólnodostępnego parku, który jest wpisany do ewidencji zabytków wraz z zabytkowym układem urbanistycznym miasta pod numerem .. i podlega ochronie konserwatorskiej (dalej: Ruiny folwarku). W skład Ruin folwarku wchodzi stajnia, dziewiętnastowieczna obora, wieża do suszenia chmielu oraz budynek gospodarczy. Ze względu na brak możliwości odtworzenia zniszczonych budynków, pozostałości folwarku zostaną zagospodarowane w formie malowniczych ruin, porośniętych roślinnością parkową, zabezpieczonych i dostępnych do zwiedzania. Budynek suszarni zostanie zaadaptowany na punkt widokowy. Na dawnym dziedzińcu gospodarczym zostanie założona łąka kwietna lub polana trawiasta, umożliwiająca odpoczynek na kocach bądź leżakach, jak również organizowanie pikników i okolicznościowych imprez dla mieszkańców. Szpalery drzew wyznaczające dawne granice folwarku zostaną uzupełnione nowymi obsadzeniami i zielenią niską. Układ komunikacyjny stworzą ścieżki o nawierzchni mineralnej, a wewnątrz obrysów budynków i pomiędzy budynkami ścieżki o nawierzchni brukowanej ceglanej klinkierowej. W Ruinach folwarku znajdą się elementy małej architektury (ławki parkowe, kosze na śmieci, drogowskazy, stojaki rowerowe) oraz oświetlenie. Uzupełnieniem Inwestycji jest moduł informacyjny, na który składa się portal internetowy projektu oraz tablice informacyjne prezentujące historię założenia dworsko-parkowego oraz najcenniejsze okazy roślin. Po oddaniu Ruin folwarku do użytkowania będą one wykorzystywane nieodpłatnie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00