Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 04.02.2019, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.536.2018.1.MS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.536.2018.1.MS
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym ujemne różnice kursowe powstałe na spłacie kwoty głównej Pożyczki należy alokować do innych niż zyski kapitałowe źródeł przychodów, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy o CIT?
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 18 grudnia 2018 r. (data wpływu 19 grudnia 2018 r.), uzupełnionym 20 grudnia 2018 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy ujemne różnice kursowe powstałe na spłacie kwoty głównej Pożyczki należy alokować do innych niż zyski kapitałowe źródeł przychodów, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 19 grudnia 2018 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy ujemne różnice kursowe powstałe na spłacie kwoty głównej Pożyczki należy alokować do innych niż zyski kapitałowe źródeł przychodów, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
We wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca (dalej: Spółka) z siedzibą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, jest spółką podlegającą w Polsce obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania (art. 3 ust. 1 ustawy o CIT). Spółka prowadzi działalność gospodarczą m.in. w zakresie wytworzenia oprogramowania komputerowego przeznaczonego do obsługi kadrowo-płacowej, finansowej oraz automatyzacji bieżącej obsługi i zarządzania przedsiębiorstwem.
Usługi oferowane przez Spółkę obejmują: opracowanie oprogramowania, jego sprzedaż, wdrażanie przygotowanych rozwiązań, utrzymanie/serwisowanie wdrożonych rozwiązań. W zakresie obsługi kadrowo-płacowej Spółka oferuje usługi w trzech modelach: na miejscu, w ramach tzw. Software as a Service, w ramach tzw. outsourcingu biznesowego. Dodatkowo Wnioskodawca świadczy usługi dla spółek z Grupy w zakresie usług programistycznych (ang. software development) oraz wsparcia w obsłudze klienta (ang. customer support services). Co więcej, U PL świadczy także w ograniczonym zakresie usługi wewnątrzgrupowe w zakresie wsparcia informatycznego (wsparcie wewnątrz Grupy).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right