Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 16.01.2019, sygn. 0111-KDIB2-2.4014.281.2018.1.MM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-2.4014.281.2018.1.MM
Czy przystąpienie do umów cash-pooling i czynności wykonywane w ramach struktury cash-pooling podlegają opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych i w konsekwencji, czy w związku z tym Spółka będzie zobowiązana do uiszczenia podatku od czynności cywilnoprawnych?
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 800 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 26 listopada 2018 r. (data wpływu 7 grudnia 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie opodatkowania umowy cash poolingu jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 7 grudnia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie opodatkowania umowy cash poolingu.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca będący spółką z ograniczoną odpowiedzialnością prowadzi działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży hurtowej samochodów marki x i y, jako oficjalny importer (dystrybutor) pojazdów tej marki. Wnioskodawca należy do międzynarodowej grupy kapitałowej X (dalej Grupa X, Grupa), działającej w branży motoryzacyjnej.
W celu efektywniejszego zarządzania środkami finansowymi (m.in. poprzez obniżenie kosztów finansowania ze względu na optymalne wykorzystanie nadwyżek oraz pokrycie niedoborów środków pieniężnych), w Grupie został wdrożony system zarządzania płynnością finansową, tzw. cash-pooling (struktura cash-pooling), do którego zamierza przystąpić Wnioskodawca. Obecnie w strukturze uczestniczą inne podmioty z Grupy X (uczestnicy).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right