Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 08.01.2019, sygn. 0115-KDIT1-2.4012.870.2018.1.RS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-2.4012.870.2018.1.RS
W zakresie terminu rozliczenia faktur korygujących podatek naliczony in minus.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 20 listopada 2018 r. (data wpływu), uzupełnionym w dniu 11 grudnia 2018 r. (data wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie terminu rozliczenia faktur korygujących podatek naliczony in minus - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 20 listopada 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełnionym w dniu 11 grudnia 2018 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie terminu rozliczenia faktur korygujących podatek naliczony in minus.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
X. jest producentem . Celem Spółki jest . Oferta produktowa Spółki ma unikalny charakter, oparty na własnej technologii. Posiada także własne zaplecze laboratoryjne oraz współpracuje z czołowymi instytucjami naukowymi. Spółka działa w grupie kapitałowej X., w której jest podmiotem wiodącym.
Spółka jest zarejestrowana jako podatnik VAT czynny. Posiada pełne prawo do odliczenia podatku naliczonego.
W toku swojej działalności Spółka nabywa towary i usługi podlegające opodatkowaniu VAT na terytorium kraju. Zdarzają się sytuacje, w których z różnych przyczyn kontrahenci Spółki (podmioty dokonujące na jej rzecz dostaw towarów lub świadczenia usług) wystawiają faktury korygujące, zmniejszające podatek naliczony, w okresach rozliczeniowych następujących po okresach, w których powstał obowiązek podatkowy z tytułu wykonanych na rzecz Spółki świadczeń. Przyczyną wystawienia faktur korygujących może być przede wszystkim pomyłka w zakresie ceny w stosunku do faktury pierwotnej, zwrot towarów przez nabywcę lub błędy rachunkowe na fakturze pierwotnej, które zostały wykryte w późniejszym okresie. Spółka dopuszcza również możliwość otrzymania faktury korygującej podatek naliczony in minus w sytuacji, gdy działa ona w charakterze następcy prawnego innego podmiotu.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right