Interpretacja indywidualna z dnia 13.12.2018, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.419.2018.1.BK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.419.2018.1.BK
w zakresie ustalenia czy przychody i koszty (wynik) z tytułu realizacji pochodnych instrumentów finansowych, które zabezpieczają przychody lub koszty Wnioskodawcy w okresie, w którym Spółka nie realizuje Zysków Kapitałowych należy rozliczyć w całości w tym źródle przychodów Zysków Operacyjnych
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 800 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 8 października 2018 r. (data wpływu 12 października 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia czy przychody i koszty (wynik) z tytułu realizacji pochodnych instrumentów finansowych, które zabezpieczają przychody lub koszty Wnioskodawcy w okresie, w którym Spółka nie realizuje Zysków Kapitałowych należy rozliczyć w całości w tym źródle przychodów Zysków Operacyjnych jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 12 października 2018 r. do Organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku do chodowego od osób prawnych, m.in. w zakresie ustalenia czy przychody i koszty (wynik) z tytułu realizacji pochodnych instrumentów finansowych, które zabezpieczają przychody lub koszty Wnioskodawcy w okresie, w którym Spółka nie realizuje Zysków Kapitałowych należy rozliczyć w całości w tym źródle przychodów Zysków Operacyjnych.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca (dalej także: Spółka) jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych. Spółka produkuje wysokiej jakości wyroby elektroniczne z branży motoryzacyjnej, przemysłowej oraz wyroby i urządzenia medyczne.
W ramach całokształtu prowadzonej działalności, np. w związku z zakupem materiałów czy usług, ale także transakcjami sprzedaży produktów Spółka dokonuje transakcji rozliczanych w walutach innych niż PLN - obecnie zasadnicza większość transakcji Spółki jest rozliczana w EUR, które jest dla Spółki podstawową walutą jej operacji gospodarczych. Jako że większość środków pieniężnych Spółka generuje i wydaje w EUR, w praktyce to euro stanowi dla Spółki walutę zabezpieczaną.