Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 06.11.2018, sygn. 0115-KDIT1-2.4012.696.2018.1.KK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-2.4012.696.2018.1.KK
Brak opodatkowania sprzedaży oddziału Spółki w upadłości likwidacyjnej.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 7 września 2018 r. (data wpływu 12 września 2018 r.) uzupełnionym w dniu 17 października 2018 r. (data wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku opodatkowania sprzedaży oddziału Spółki w upadłości likwidacyjnej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 12 września 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełniony w dniu 17 października 2018 r., o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku opodatkowania sprzedaży oddziału Spółki w upadłości likwidacyjnej.
We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka w upadłości likwidacyjnej (dalej: Spółka) jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług, posiadając nadany numer NIP. Podstawowym przedmiotem działalności Spółki była sprzedaż części zamiennych i akcesoriów do samochodów oraz wyposażenia warsztatowego. Sąd Rejonowy () w G., VI Wydział Gospodarczy postanowieniem z dnia () postawił Spółkę w stan upadłości obejmującej likwidację majątku, jednocześnie powołując syndyka masy upadłości. Syndyk Spółki prowadzi likwidację firmy poprzez sprzedaż poszczególnych składników majątku, w tym sprzedaż części zamiennych, jak również ruchomości, nieruchomości i wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład masy upadłości Spółki. Majątek Spółki oraz działania syndyka związane z prowadzonym postępowaniem upadłościowym odbywają się w posiadanych przez Spółkę lokalizacjach w G., Ł., K., R. i Gx. W toku postępowania upadłościowego przedsiębiorstwa została również istotnie zredukowana kadra pracownicza do niezbędnego minimum koniecznego do obsługi bieżącej postępowania upadłościowego. Za sprawą tego, iż nie udało się syndykowi znaleźć nabywcy na całość przedsiębiorstwa, następuje sukcesywna wyprzedaż poszczególnych składników masy upadłości. Przeprowadzając przetargi na poszczególne elementy majątku Spółki, syndyk masy upadłości planuje także sprzedaż nieruchomości znajdujących się w G., Gx., R. i K., a także ruchomości znajdujących się w tych lokalizacjach. Syndyk przewiduje, że pozostanie do sprzedaży oddział Spółki, tzw. Centrum Logistyczne znajdujące się w . (dalej: Centrum Logistyczne), w skład którego wchodzą m. in.:
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right