Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 06.11.2018, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.673.2018.1.RD, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.673.2018.1.RD
W zakresie zamieszczania danych na fakturze w celu rozliczania podatku VAT przez oddział.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 16 października 2018 r. (data wpływu za pośrednictwem platformy ePUAP 16 października 2018 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zamieszczania danych na fakturze w celu rozliczania podatku VAT jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 16 października 2018 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zamieszczania danych na fakturze w celu rozliczania podatku VAT.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Republice Czeskiej - V. s.r.o., prowadzącą na obszarze Polski działalność gospodarczą za pomocą oddziału V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce (dalej jako: Wnioskodawca). Przedmiotem przeważającej działalności Wnioskodawcy są usługi spedycyjne w zakresie transportu drogowego. Opodatkowaniu w Polsce podlega tylko ten dochód zagranicznej osoby prawnej, który został osiągnięty za pośrednictwem oddziału. Przedsiębiorca zagraniczny złożył również wniosek do Sądu Rejonowego, do Wydziału Gospodarczego Krajowego Rejestru Sądowego (dalej KRS), o rejestrację oddziału w Polsce. Następnie został dokonany wpis rejestrujący oddział zagranicznego przedsiębiorcy pod numerem KRS o nazwie V. Spółka z ograniczona odpowiedzialnością Oddział w Polsce. Skutkiem zgłoszenia rejestracji oddziału było również nadanie Numeru Identyfikacji Podatkowej, który ma służyć Wnioskodawcy w realizacji zadań oddziału jako płatnika zaliczek na podatek PIT i składek na ubezpieczenie społeczne, czyli dla celów które można określić jako wypełnianie zadań wynikających z relacji niejako wewnętrznych, w których bierze udział tylko oddział oraz jednostki administracyjne danego państwa. Natomiast, dla potrzeb sprzedaży na rzecz polskich klientów oraz w związku z nabywaniem przez Wnioskodawcę towarów i usług w Polsce przedsiębiorca zagraniczny zwrócił się do właściwego urzędu skarbowego (dalej: US) z wnioskiem o nadanie Numeru Identyfikacji Podatkowej (dalej: NIP) i numer taki do celów transakcji gospodarczych z udziałem polskich kontrahentów otrzymał. Wnioskodawca zamierza dla celów rozliczania VAT posługiwać się nr NIP nieuwidocznionym w KRSie, a nadanym przedsiębiorcy zagranicznemu.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right