Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 05.11.2018, sygn. 0115-KDIT2-1.4011.328.2018.1.JG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2-1.4011.328.2018.1.JG
Czy w świetle art. 22 ust. 9b ustawy o PDOF działalność twórczą w zakresie programów komputerowych należy rozumieć jako korzystanie i rozporządzanie prawami autorskimi wyłącznie do programów komputerowych (tj. kodów źródłowych), czy jako korzystanie i rozporządzanie prawami autorskimi do wszelkich utworów, które powstają w związku z ogółem działań podejmowanych w celu tworzenia programów komputerowych?
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 27 sierpnia 2018 r. (data wpływu 5 września 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w przedmiocie rozumienia pojęcia działalności twórczej w zakresie programów komputerowych jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 5 września 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej podatku dochodowego od osób fizycznych w przedmiocie rozumienia pojęcia działalności twórczej w zakresie programów komputerowych.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka A Sp. z o.o. (dalej jako: Spółka) jest częścią międzynarodowej struktury firmy B, największej firmy branży IT, specjalizującej się w tworzeniu i rozwoju oprogramowania oraz usługach konsultingowych. W ramach swojej działalności w strukturach firmy B, Spółka świadczy wysokiej klasy usługi z zakresu prowadzenia prac rozwojowych oraz prototypowania systemów, podsystemów oraz realizacji kompletnych produktów i usług. Stosowane rozwiązania Spółki bazują na najnowszych technologiach informatycznych oraz własnych, autorskich rozwiązaniach. Działania pracowników Spółki pokrywają przy tym wszystkie etapy prac, począwszy od projektowania systemów, ich rozwój, testowanie oraz utrzymanie i serwisowanie.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right